شیوه راه‌اندازی شرکت در ایران به صورت گام به گام

شیوه راه‌اندازی شرکت در ایران به صورت گام به گام

شیوه راه‌اندازی شرکت در ایران به صورت گام به گام

Blog Article

شیوه ثبت شرکت در کشور ایران به صورت گام به گام
معرفی
تاسیس یک شرکت در ایران یکی از اساسی‌ترین اقدامات برای آغاز تجارت است. در این مطلب، به شما آموزش می‌دهیم که چگونه می‌توانید شرکت خود را تاسیس کنید.
گونه‌های شرکت‌های تجاری در کشور ایراندر ایران، گونه‌های متنوع شرکت‌های کسب و کار وجود دارد که هر کدام خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به فرد را دارند. در این مطلب، به بررسی مهم‌ترین اقسام شرکت‌های تجاری در کشور ایران می‌پردازیم.

شرکت سهامی گسترده
یکی از گونه‌های شرکت‌های کسب و کار در ایران، شرکت سهامی عام است. در این مدل شرکت، بودجه به سهام تقسیم می‌شود و اعضا می‌توانند سهام را تهیه کنند و در سود بیزینس شریک شوند.

شرکت سهامی محدود
نوع دیگری از شرکت‌های بازرگانی، شرکت سهامی محدود است. در این مدل شرکت، بودجه به سهم‌ها تجزیه می‌شود، اما تعداد اعضا معین است و سهام قابل انتقال در بازار سهام نمی‌باشند.

شرکت محدود
شرکت با مسئولیت محدود، گونه دیگری از شرکت‌های تجاری در کشور ایران است. در این مدل شرکت، تعهد اعضا به مقدار سرمایه وارد شده در بیزینس محدود می‌شود و اعضا در صورت قروض کسب و کار، فقط به اندازه سرمایه وارد شده به شرکت متعهد خواهند بود.

شرکت تضامنی و همبسته
شرکت تضامنی یکی از انواع شرکت‌های کسب و کار می‌باشد که در آن، مسئولیت سهامداران به اندازه تمام دیون بیزینس است. در این گونه کسب و کار، هر یک از شرکا تعهد بی‌پایانی در برابر دیون بیزینس دارند.

شرکت با مسئولیت نسبی
شرکت نسبی گونه دیگری از شرکت‌های بازرگانی است که در این نوع، تعهد سهامداران به مقدار سهم الشرکه هر یک از آنها در کسب و کار نسبت به کل دیون بیزینس محدود می‌شود.

شرکت تعاون
شرکت تعاون یکی از گونه‌های شرکت‌های بازرگانی می‌باشد که با هدف رفع نیازهای شرکا و بهبود وضعیت اقتصادی آنها راه‌اندازی می‌شود. در این نوع کسب و کار، سود و زیان به نسبت سهم الشرکه شرکا تقسیم می‌شود.

خاتمه
در این مقاله، به انواع مختلف شرکت‌های بازرگانی در کشور ایران آشنا شدیم. هر نوع از این شرکت‌ها ویژگی‌ها و شرایط ویژه خود را دارند که با در نظر گرفتن نیازها و مقاصد می‌توان شرکت مورد نظر خود را گزینش کنید.


اولین گام: تعیین نام شرکت
نخستین گام در فرآیند راه‌اندازی شرکت، انتخاب یک نام برای کسب و کار است. عنوان شرکت باید منحصر به فرد باشد و با شرکت‌های دیگر متمایز باشد.

گام دوم: نوشتن اساسنامه
در این گام، باید قوانین و مقررات شرکت خود را بنویسید. اساسنامه شامل اطلاعات اعضا، نوع فعالیت، میزان سرمایه و سایر موارد است.

مرحله سوم: ثبت در سیستم دولتی
پس از تدوین اساسنامه، باید اطلاعات شرکت را در سیستم دولتی وارد کنید. جهت این اقدام، باید به وبسایت رسمی سازمان ثبت شرکت‌ها مراجعه کنید.

گام چهارم: دریافت مجوزهای لازم
با توجه به نوع فعالیت کسب و کار، ممکن است نیاز به دریافت مجوزهای متعدد از نهادهای مختلف داشته باشید. این مدارک شامل مجوز بهداشت، مجوزهای زیست محیطی و مجوزهای فنی می‌شود.

گام پنجم: باز کردن حساب بانکی
مرحله پایانی، باز کردن یک حساب بانکی به نام کسب و کار است. حساب بانکی برای تراکنش‌های مالی و مدیریت مالی شرکت ضروری است.

جمع‌بندی
ثبت شرکت در کشور ایران با در نظر گرفتن گام‌های ذکر شده امکان‌پذیر است. امیدواریم این مطلب برای شما کارآمد باشد و بتوانید کسب و کار خود را به راحتی ثبت کنید.

منبع : ثبت شرکت در تهران

Report this page